Gourmet
İlk Açık Hava Gurme Festivali

cover

İlk Açık Hava Gurme Festivali

Türkiye'nin en kapsamlı açık hava gurme lezzetler festivali GurmeFest İstanbul, 11-14 Mayıs tarihleri arasında Sarıyer Event Garden'da yemek ve müzik tutkunlarıyla buluşuyor. GurmeFest'te müzik hiç susmayacak, ünlü şefler sırlarını paylaşacak.

GurmeFest İstanbul, Türkiye'nin eşsiz lezzetlerinin, kültürel çeşitliliğinin ve mutfağının yaşatılması amacıyla düzenleniyor. Dünya lezzetlerinin de sergileneceği açık hava gurme lezzetler festivalinde ziyaretçileri pek çok sürpriz bekliyor.

default

Festivalde 4 gün boyunca piknikler ve sunumlar yapılacak, mutfak sırları paylaşılacak, klasik lezzetler hatırlanacak ve yeni lezzetler tanıtılacak. Ziyaretçiler festival alanında sergilenen ürünleri tatma ve satın alma olanakları da yakalayacak.

Gündüz veya akşam konserleri ile DJ performansları GurmeFest İstanbul'u neşelendirecek. Her gün düzenlenen konserlerde Türk rock müziğinin sevilen ismi Özge Fışkın ve Latin Night kapanış partisiyle Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars da sahne alacak.

default

GurmeFest İstanbul'da yemek sanatının usta isimleri gastro şovlar düzenleyecek, özel tariflerini sevenleriyle paylaşacak. Yetenekli şefler, seminer ve atölye çalışmalarıyla pişirme teknikleri, mutfak ekonomisi ve sırları yemek tutkunlarıyla paylaşacak.

Açık hava gurme lezzetler festivali GurmeFest İstanbul'da ayrıca atölye çalışmaları, etkinlikler, panel ve söyleşiler de düzenlenecek. GurmeFest İstanbul'un ayrıntılı programına buradan ulaşabilirsiniz.

Gourmet

0

2018'de Yine En İyi

William Reed Media tarafından her yıl yayımlanan Dünyanın En İyi 100 Restoranı listesi açıklandı. 2018'de en üst sırada İtalya Modena'dan Osteria Francescana yer alıyor. Geçtiğimiz yıl 51'inci sırada olan Mehmet Gürs yönetimindeki Mikla, bu yıl 44'üncülükte.

0

Tarihin Distile Hali

Macallan, kendi ürettikleri en eski viskiyi, 72 Years Old in Lalique'i viski tutkunlarının beğenisine sundu. Sınırlı sayıda üretilen model, Macallan damıtımevinin zengin tarihinden ilham aldı ve müşteri deneyimleriyle taçlandırıldı.

Ramadan menu

Ramazan'da Sağlıklı Beslenme

Ramazan ayı, beden ve ruhumuzun arınmasını sağlayan özel bir dönem. Yaza yaklaştığımız günlerde uzun süren oruç, öğün sıklığının ortadan kalkmasıyla birtakım sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Ancak birkaç küçük tedbirle Ramazan'da sağlıklı beslenmek de elinizde.

1

Karaköy'ün Kıymetlisi

İstanbul gastronomi sahnesinin yeni oyuncularından Mürver, ismini mürver çiçeğinden alıyor. Karaköy Novotel'in terasında 2017 sonunda açılan restoran, hem atmosferi, hem menüsü hem de manzarasıyla ismini aldığı çiçek kadar kıymetli.

Cover

Dubai Gurme Rehberi

Petrol cenneti olması dolayısıyla turizmini yoktan var eden Dubai'nin sadece gökdelenler ve milyarlarca dolar yatırılan devasa parklardan ibaret olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Arap mutfağı dışında her şeyi bulabileceğiniz Dubai, şu sıralar gurme lezzet tutkunlarının en önemli adreslerinden.