Gourmet
İlk Açık Hava Gurme Festivali

cover

İlk Açık Hava Gurme Festivali

Türkiye'nin en kapsamlı açık hava gurme lezzetler festivali GurmeFest İstanbul, 11-14 Mayıs tarihleri arasında Sarıyer Event Garden'da yemek ve müzik tutkunlarıyla buluşuyor. GurmeFest'te müzik hiç susmayacak, ünlü şefler sırlarını paylaşacak.

GurmeFest İstanbul, Türkiye'nin eşsiz lezzetlerinin, kültürel çeşitliliğinin ve mutfağının yaşatılması amacıyla düzenleniyor. Dünya lezzetlerinin de sergileneceği açık hava gurme lezzetler festivalinde ziyaretçileri pek çok sürpriz bekliyor.

default

Festivalde 4 gün boyunca piknikler ve sunumlar yapılacak, mutfak sırları paylaşılacak, klasik lezzetler hatırlanacak ve yeni lezzetler tanıtılacak. Ziyaretçiler festival alanında sergilenen ürünleri tatma ve satın alma olanakları da yakalayacak.

Gündüz veya akşam konserleri ile DJ performansları GurmeFest İstanbul'u neşelendirecek. Her gün düzenlenen konserlerde Türk rock müziğinin sevilen ismi Özge Fışkın ve Latin Night kapanış partisiyle Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars da sahne alacak.

default

GurmeFest İstanbul'da yemek sanatının usta isimleri gastro şovlar düzenleyecek, özel tariflerini sevenleriyle paylaşacak. Yetenekli şefler, seminer ve atölye çalışmalarıyla pişirme teknikleri, mutfak ekonomisi ve sırları yemek tutkunlarıyla paylaşacak.

Açık hava gurme lezzetler festivali GurmeFest İstanbul'da ayrıca atölye çalışmaları, etkinlikler, panel ve söyleşiler de düzenlenecek. GurmeFest İstanbul'un ayrıntılı programına buradan ulaşabilirsiniz.

Gourmet

1

Bir Yudumu İspanya'ya Bedel

İspanya'ya seyahat etmek için binlerce neden sayabilir ve bu listenin maddelerinden biri de Skyfall Gran Reserva köpüklü şaraplarından tatmak olacaktır. Sant Sadurni d'Anoia üretimi şaraplar için seyahat planlarınızı yeniden gözden geçirmenize değer.

Xxxlarge 2

Espressoya Minimalist Yaklaşım

Güne bir fincan kahveyle başlamayı seviyorsanız, Newton espresso makinesine aşık olacağınıza eminiz. Minimalist bir rüya olarak tanımlanan eski tarz espresso makinesi, sade tasarımı ve işlevsel tarzıyla en leziz kahveye ulaşmanın stil sahibi seçeneği.

1

Dubai'nin Uzakdoğulu Yıldızı

Mekong Nehri, Uzakdoğu'da Tayland, Çin, Laos, Kamboçya ve Myanmar'ı birbirine bağlıyor. Birleştirici tavrıyla Pan-Asya lezzetlerinin çıkış noktası olan nehir, bölgenin en seçkin yemeklerini şimdi Dubai'deki Anantara the Palm Dubai Resort'a taşıyor.

3

Her Şefin Rüyası

Nagasaki bıçakları, Japon çeliği, Alman mühendisliği ve Amerikan mutfak tasarımlarının uluslararası bir karışımı olarak yeniden doğdu. Nagasaki'nin yeni serisinde bulunan beş bıçağın tamamı Japon VG-10 çelik kalitesi ve Şam su verme tarzına sahip.

0

Alaçatı'nın Tek İsmi: Yek

Şef Kemal Demirasal, 3 yıl önce İzmir Alaçatı'da açtığı Alancha'yı önce Maçka Kempinski Residence şubesiyle genişletti ve bu sezon da ismini Yek Alaçatı olarak değiştirdi. Demirasal'ın menüsü Ege lezzetlerine odaklanıyor ve eğlenceyi de eksik etmiyor.