Gourmet
İlk Açık Hava Gurme Festivali

cover

İlk Açık Hava Gurme Festivali

Türkiye'nin en kapsamlı açık hava gurme lezzetler festivali GurmeFest İstanbul, 11-14 Mayıs tarihleri arasında Sarıyer Event Garden'da yemek ve müzik tutkunlarıyla buluşuyor. GurmeFest'te müzik hiç susmayacak, ünlü şefler sırlarını paylaşacak.

GurmeFest İstanbul, Türkiye'nin eşsiz lezzetlerinin, kültürel çeşitliliğinin ve mutfağının yaşatılması amacıyla düzenleniyor. Dünya lezzetlerinin de sergileneceği açık hava gurme lezzetler festivalinde ziyaretçileri pek çok sürpriz bekliyor.

default

Festivalde 4 gün boyunca piknikler ve sunumlar yapılacak, mutfak sırları paylaşılacak, klasik lezzetler hatırlanacak ve yeni lezzetler tanıtılacak. Ziyaretçiler festival alanında sergilenen ürünleri tatma ve satın alma olanakları da yakalayacak.

Gündüz veya akşam konserleri ile DJ performansları GurmeFest İstanbul'u neşelendirecek. Her gün düzenlenen konserlerde Türk rock müziğinin sevilen ismi Özge Fışkın ve Latin Night kapanış partisiyle Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars da sahne alacak.

default

GurmeFest İstanbul'da yemek sanatının usta isimleri gastro şovlar düzenleyecek, özel tariflerini sevenleriyle paylaşacak. Yetenekli şefler, seminer ve atölye çalışmalarıyla pişirme teknikleri, mutfak ekonomisi ve sırları yemek tutkunlarıyla paylaşacak.

Açık hava gurme lezzetler festivali GurmeFest İstanbul'da ayrıca atölye çalışmaları, etkinlikler, panel ve söyleşiler de düzenlenecek. GurmeFest İstanbul'un ayrıntılı programına buradan ulaşabilirsiniz.

Gourmet

1

Dünyanın En Pahalı Şampanyaları

Özel bir kutlama planlıyorsanız, aklınıza gelen ilk şey şampanyadır. Şampanya, o anı unutulmaz kılar. Fransa'nın Champagne bölgesi üzümlerinden üretilen şampanyanın fiyatları ise üreticilere göre çok değişiyor. İşte dünyanın en pahalı şampanyaları...

Xxxlarge anticalocanda

En Romantik 14 Şubat Mekanları

İstanbul’un kaotik, tarihi, canlandırıcı, sakin veya stresli olduğunu söyleyebilirsiniz. Ama en önemli özelliğini unutmamak gerekir: Romantizm. Yeni başlayan ya da eskiye dayanan ilişkinizde Sevgililer Günü’nü kutlamak için en iyi kentlerden biridir İstanbul. Ve inanılmaz alternatifler sunar sevgililere. İşte Sevgililer Günü için İstanbul’un en romantik mekanları…

Bloomsburry

Dünyanın En Güzel Kafeleri

Gezginlerin, yazarların, fotoğrafçıların ya da haber peşinde koşan gazetecilerin, dünyanın bir köşesindeyken mutlaka durup bir kahve içmek için belirledikleri yerleri vardır. Ve o mekanın bir kafe olduğuna eminiz. İşte dünyanın en güzel kafeleri...

2 1

İtalya'nın Ankara Temsilcisi

Ankara'nın en iyi pizzacısı olma iddiasıyla yola çıkan Pizza Il Forno, bu iddiasında ne kadar haklı olduğunu kısa sürede kanıtladı. Özellikle dört peynirli pizza ve ricotta, Pizza Il Forno'nun spesiyalleri ve en sevilenleri arasında.

Cataplana002

Q Chef'ten Cataplanas

Q Specials ile lezzet yolculuğu Q ile Ana Yemek’te devam ediyor...