Money
2 Milyon Dolarlık Yemek

cover
Ce' La Vi

2 Milyon Dolarlık Yemek

Singapur'un en iyi restoranlarından Ce' La Vi, World of Diamonds işbirliğiyle dünyanın en pahalı yemeğini servis ediyor. Toplam 18 course'tan oluşan iki kişilik yemek yaklaşık 8 saat sürüyor ve konforun sınırını zorlayan olanaklarla toplam 2 milyon dolara mal oluyor.

Jane Seymour Berrak Mavi elmas yüzüğü de üreten World of Diamonds ve Ce' La Vi'nin ortak projesinde unutulmaz bir deneyim yaşayacak olan çifti, 1 güne sığdırılan hava, kara ve deniz seyahatleri ile modern Asya mutfağını temsil eden ve 18 course'tan oluşan muhteşem bir yemek bekliyor.

2 milyon dolar ödemeyi gözden çıkaran çifte yapılan sürprizler arasında Rolls Royce'la ulaşım, helikopterle Singapur turu, Marina Bay Sands Hotel'in teras süitinde konaklama, 10 bin gül, 18 course'tan uluşan 8 saatlik bir yemek, 44-55 yıllık şaraplar ve hanımefendiye hediye edilecek 2,08 karatlık Hayalperest Berrak Mavi isimli elmas yüzük de bulunuyor. Hayalperest Berrak Mavi'nin açık artırmalardaki fiyatı 1 milyon doları geçiyor.

default
Hayalperest Berrak Mavi

World of Diamonds Group Direktörü Karan Tilani, "Tüm dünya için elmas üreten bir mücevher grubu olarak Singapur'un yıldızı Ce'La Vi'nin de gökyüzünde bir elmas olduğunu düşünüyoruz. Şimdilik elimizde iki adet Hayalperest Berrak Mavi olduğu için, sadece iki çifte böyle bir organizasyon yapacağız" diyor.

Money

1

İlk Kurtulan Çin Oldu

Çin, dünyayı koronavirüs salgını sonrasında büyümeye dönen ilk büyük ekonomi oldu. Çin ekonomisi, ikinci çeyrekte 2019'un aynı dönemine göre yüzde 3,2 büyüdü. Bu, 2020 ilk çeyreğe göre yüzde 11,5 büyüme anlamına geliyor.

1

Apple'a Dev Af

Avrupa Birliği Genel Mahkemesi, İrlanda'daki faaliyetlerinden dolayı dünyanın en değerli şirketlerinden Apple'a geriye dönük 13 milyar euro vergi borcu çıkaran AB Komisyonu kararını iptal etti.

2

İngiltere Ağır Yaralı

2020 başında Avrupa Birliği'nden ayrılan İngiltere'nin ekonomisi, salgın etkilerini tam olarak hissedildiği Mart, Nisan ve Mayıs aylarında yüzde 19,1 daraldı. Ekonominin bu yıl yüzde 120 küçülmesi bekleniyor.

2

Borç Trilyonu Bulacak

2020 Mart'ta dünyaya yayılan koronavirüs nedeniyle ortaya çıkan ekonomik durgunluk, finansal destek bulmaya çalışan şirketlerin performanslarına doğrudan yansıdı. En büyük 900 şirket 2020'de 1 trilyon dolar borç alacak.

1

Rekor Açık

ABD'de federal hükümetin bütçe açığı, 2020 Haziran'da 864 milyar dolara çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Ülkede 2020 mali yılının dokuzuncu ayı olan Haziran'da toplam bütçe açığı 2,7 trilyon dolar oldu.