Money
2 Milyon Dolarlık Yemek

cover
Ce' La Vi

2 Milyon Dolarlık Yemek

Singapur'un en iyi restoranlarından Ce' La Vi, World of Diamonds işbirliğiyle dünyanın en pahalı yemeğini servis ediyor. Toplam 18 course'tan oluşan iki kişilik yemek yaklaşık 8 saat sürüyor ve konforun sınırını zorlayan olanaklarla toplam 2 milyon dolara mal oluyor.

Jane Seymour Berrak Mavi elmas yüzüğü de üreten World of Diamonds ve Ce' La Vi'nin ortak projesinde unutulmaz bir deneyim yaşayacak olan çifti, 1 güne sığdırılan hava, kara ve deniz seyahatleri ile modern Asya mutfağını temsil eden ve 18 course'tan oluşan muhteşem bir yemek bekliyor.

2 milyon dolar ödemeyi gözden çıkaran çifte yapılan sürprizler arasında Rolls Royce'la ulaşım, helikopterle Singapur turu, Marina Bay Sands Hotel'in teras süitinde konaklama, 10 bin gül, 18 course'tan uluşan 8 saatlik bir yemek, 44-55 yıllık şaraplar ve hanımefendiye hediye edilecek 2,08 karatlık Hayalperest Berrak Mavi isimli elmas yüzük de bulunuyor. Hayalperest Berrak Mavi'nin açık artırmalardaki fiyatı 1 milyon doları geçiyor.

default
Hayalperest Berrak Mavi

World of Diamonds Group Direktörü Karan Tilani, "Tüm dünya için elmas üreten bir mücevher grubu olarak Singapur'un yıldızı Ce'La Vi'nin de gökyüzünde bir elmas olduğunu düşünüyoruz. Şimdilik elimizde iki adet Hayalperest Berrak Mavi olduğu için, sadece iki çifte böyle bir organizasyon yapacağız" diyor.

Money

1

3 Trilyon Doları Aştı

ABD'li teknoloji devi Apple'ın hisse senedi fiyatı Wall Street'te 3 Ocak 2022'deki işlemlerde 182,86 dolara yükseldi. Apple, küresel çapta piyasa değeri 3 trilyon doları geçen ilk şirket oldu.

1

Enflasyon 19 Yılın Zirvesinde

TÜİK verilerine göre fiyatlar 2021 Aralık'ta yüzde 13,58 arttı, 2021 enflasyonu yüzde 36,08 oldu. Son 19 yılın zirvesine çıkan enflasyon, Merkez Bankası faizinin 22 puan üzerinde. Üretici enflasyonu yüzde 79,89.

1

Piyasada Denge Arayışı

Merkez Bankası'nın üst üste beş puanlık dört faiz indirimi ve ekonomiyle yönelik açıklamalar sonrası rekorlar kıran dolar, euro ve sterlin, TL mevduatlara kur koruması yapan örtülü faiz artırımı sonrası denge arıyor.

1

Milyonerler Katlandı

Türkiye'de banka hesabında 1 milyon lira ve üzeri parası olanların sayısı, 2021 yılında 202 bin kişi artarak 511 bin kişiye ulaştı. Milyonerler, bu dönemde döviz ve altına yatırımı tercih etti.

1

TL'ye Yatıran Kaybetti

Türk lirası, 2021'de dolar karşısında en fazla değer kaybeden gelişmekte olan ülke para birimi oldu. TL'nin yıl genelinde dolara karşı kaybı yüzde 44,35'ti. Güvenli limanlara yönelenler ise kazandı.