Money
2 Milyon Dolarlık Yemek

cover
Ce' La Vi

2 Milyon Dolarlık Yemek

Singapur'un en iyi restoranlarından Ce' La Vi, World of Diamonds işbirliğiyle dünyanın en pahalı yemeğini servis ediyor. Toplam 18 course'tan oluşan iki kişilik yemek yaklaşık 8 saat sürüyor ve konforun sınırını zorlayan olanaklarla toplam 2 milyon dolara mal oluyor.

Jane Seymour Berrak Mavi elmas yüzüğü de üreten World of Diamonds ve Ce' La Vi'nin ortak projesinde unutulmaz bir deneyim yaşayacak olan çifti, 1 güne sığdırılan hava, kara ve deniz seyahatleri ile modern Asya mutfağını temsil eden ve 18 course'tan oluşan muhteşem bir yemek bekliyor.

2 milyon dolar ödemeyi gözden çıkaran çifte yapılan sürprizler arasında Rolls Royce'la ulaşım, helikopterle Singapur turu, Marina Bay Sands Hotel'in teras süitinde konaklama, 10 bin gül, 18 course'tan uluşan 8 saatlik bir yemek, 44-55 yıllık şaraplar ve hanımefendiye hediye edilecek 2,08 karatlık Hayalperest Berrak Mavi isimli elmas yüzük de bulunuyor. Hayalperest Berrak Mavi'nin açık artırmalardaki fiyatı 1 milyon doları geçiyor.

default
Hayalperest Berrak Mavi

World of Diamonds Group Direktörü Karan Tilani, "Tüm dünya için elmas üreten bir mücevher grubu olarak Singapur'un yıldızı Ce'La Vi'nin de gökyüzünde bir elmas olduğunu düşünüyoruz. Şimdilik elimizde iki adet Hayalperest Berrak Mavi olduğu için, sadece iki çifte böyle bir organizasyon yapacağız" diyor.

Money

3

2019'un Kaybedeni İnşaat

Türkiye İstatistik Kurumu'na göre, 2019'un ilk 6 ayında belediyelerin verdiği yapı ruhsatı sayısı 2018'in aynı dönemine göre yüzde 60 azaldı. Düşüş yüzölçümünde yüzde 60,1, değerinde yüzde 50 ve daire sayısında yüzde 66,3.

1

Dövizde Yükseliş Haftası

Seçimler, S-400 gerilimi, G20 Zirvesi, Merkez Bankası'ndaki görev değişimi gibi etkenlerle dalgalanan piyasa, merkez bankalarının uzun zaman sonra faiz indirimi yapmasıyla bayram tatili sonrasına sakin bir seyirle başladı.

1

Yasaklara Erteleme

ABD, dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi Çinli Huawei ve ortaklarına getirdiği yaptırımları 3 ay daha erteledi. Ertelemenin nedeni, ABD'nin özellikle kırsal kesimlerinde Huawei'ye "bağımlılığın" sürmesi.

1

Türkiye'nin Yarısı Borçlu

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi, bankalara kredi borcu olan kişi sayısının son 1 yıl içinde neredeyse nüfusun yarısına ulaştığını açıkladı. Kredi borçlularının sayısı 700 bin kişi artarak 31 milyon 319 bin kişiye ulaştı.

1

Ayrılık Felaket Getirebilir

İngiltere hükümetinin Avrupa Birliği'nden anlaşmasız ayrılma ihtimali, ülkede bir anda petrol, gıda ve ilaç sıkıntısı ortaya çıkaracak. Olası sonuçlar arasında İngiltere limanlarında aylar sürecek gecikmeler de var.