Money
2 Milyon Dolarlık Yemek

cover
Ce' La Vi

2 Milyon Dolarlık Yemek

Singapur'un en iyi restoranlarından Ce' La Vi, World of Diamonds işbirliğiyle dünyanın en pahalı yemeğini servis ediyor. Toplam 18 course'tan oluşan iki kişilik yemek yaklaşık 8 saat sürüyor ve konforun sınırını zorlayan olanaklarla toplam 2 milyon dolara mal oluyor.

Jane Seymour Berrak Mavi elmas yüzüğü de üreten World of Diamonds ve Ce' La Vi'nin ortak projesinde unutulmaz bir deneyim yaşayacak olan çifti, 1 güne sığdırılan hava, kara ve deniz seyahatleri ile modern Asya mutfağını temsil eden ve 18 course'tan oluşan muhteşem bir yemek bekliyor.

2 milyon dolar ödemeyi gözden çıkaran çifte yapılan sürprizler arasında Rolls Royce'la ulaşım, helikopterle Singapur turu, Marina Bay Sands Hotel'in teras süitinde konaklama, 10 bin gül, 18 course'tan uluşan 8 saatlik bir yemek, 44-55 yıllık şaraplar ve hanımefendiye hediye edilecek 2,08 karatlık Hayalperest Berrak Mavi isimli elmas yüzük de bulunuyor. Hayalperest Berrak Mavi'nin açık artırmalardaki fiyatı 1 milyon doları geçiyor.

default
Hayalperest Berrak Mavi

World of Diamonds Group Direktörü Karan Tilani, "Tüm dünya için elmas üreten bir mücevher grubu olarak Singapur'un yıldızı Ce'La Vi'nin de gökyüzünde bir elmas olduğunu düşünüyoruz. Şimdilik elimizde iki adet Hayalperest Berrak Mavi olduğu için, sadece iki çifte böyle bir organizasyon yapacağız" diyor.

Money

1

Brexit Belirsizliği

İngiltere Başbakanı Theresa May, Avrupa Birliği ile varılan Brexit anlaşmasının parlamentoda yapılacak oylamasını AB'den daha fazla taviz alabilmek için erteledi. Uzmanlara göre bu durum, yeni bir referandumun sinyali.

1

Kurda Büyüme Etkisi

ABD'nin Türkiye'yi İran yaptırımlarından muaf tutması, faiz kararları ve ticaret savaşı gerginliğinin azalması ile değerlenen liraya, 10 Aralık'ta açıklanan üçüncü çeyrek büyüme bilgisi sınırlı etki gösterdi.

1

Büyümede Ciddi Yavaşlama

Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre, Türkiye ekonomisi 2018'in üçüncü çeyreğinde yüzde 1,6 büyüdü. Bu son 2 yılın en zayıf büyümesi oldu. Türkiye 2018 ilk çeyrekte yüzde 7,3 ve ikinci çeyrekte yüzde 5,2 büyümüştü.

1

En Güçlü Pasaportlar 2018

Özgürce seyahat edebilmek herkesin hayali. Bu hayali gerçekleştirebilmek için ise güçlü bir pasaporta sahip olmak gerekiyor. Birleşik Arap Emirlikleri pasaportuna sahip olanlara 167 ülkenin kapıları sonuna kadar açılıyor.

2

Bitcoin Borsaya Giriyor

ABD New York'ta faaliyet gösteren Nasdaq Teknoloji Endeksi, 2019 yılının ilk aylarında kripto para Bitcoi'nin vadeli işlemlerine başlanacağını duyurdu. Bitcoin'de vadeli işlemler uzun süredir sürüncemedeydi.