Money
2 Milyon Dolarlık Yemek

cover
Ce' La Vi

2 Milyon Dolarlık Yemek

Singapur'un en iyi restoranlarından Ce' La Vi, World of Diamonds işbirliğiyle dünyanın en pahalı yemeğini servis ediyor. Toplam 18 course'tan oluşan iki kişilik yemek yaklaşık 8 saat sürüyor ve konforun sınırını zorlayan olanaklarla toplam 2 milyon dolara mal oluyor.

Jane Seymour Berrak Mavi elmas yüzüğü de üreten World of Diamonds ve Ce' La Vi'nin ortak projesinde unutulmaz bir deneyim yaşayacak olan çifti, 1 güne sığdırılan hava, kara ve deniz seyahatleri ile modern Asya mutfağını temsil eden ve 18 course'tan oluşan muhteşem bir yemek bekliyor.

2 milyon dolar ödemeyi gözden çıkaran çifte yapılan sürprizler arasında Rolls Royce'la ulaşım, helikopterle Singapur turu, Marina Bay Sands Hotel'in teras süitinde konaklama, 10 bin gül, 18 course'tan uluşan 8 saatlik bir yemek, 44-55 yıllık şaraplar ve hanımefendiye hediye edilecek 2,08 karatlık Hayalperest Berrak Mavi isimli elmas yüzük de bulunuyor. Hayalperest Berrak Mavi'nin açık artırmalardaki fiyatı 1 milyon doları geçiyor.

default
Hayalperest Berrak Mavi

World of Diamonds Group Direktörü Karan Tilani, "Tüm dünya için elmas üreten bir mücevher grubu olarak Singapur'un yıldızı Ce'La Vi'nin de gökyüzünde bir elmas olduğunu düşünüyoruz. Şimdilik elimizde iki adet Hayalperest Berrak Mavi olduğu için, sadece iki çifte böyle bir organizasyon yapacağız" diyor.

Money

1

Brexit Kesinleşti

İngiltere'de yapılan erken genel seçimlerde Muhafazakar Parti büyük bir üstünlük sağlayarak Avam Kamarası'nda çoğunluğu aldı. Başbakan Boris Johnson, AB'yle vardığı anlaşmayı başka bir partinin desteğine gerek kalmadan geçirebilecek.

1

Merkez'den Dördüncü İndirim

Merkez Bankası, 2019'un sekizinci toplantısında politika faizi olan 1 hafta vadeli repo faizini 2 puan düşürdü. 2018 Eylül'de 6,25 puanla yüzde 24'e yükseltilen faiz oranı böylece arka arkaya dört indirimle yüzde 12'ye çekildi.

1

Aramco Arayı Açıyor

İlk halka arzında 25,6 milyar dolar gelir elde ederek bu alanda rekor kıran Saudi Aramco, ilk etapta 1,7 trilyon dolar piyasa değeri elde etmişti. Halka arzdan sonraki 1 haftada ise Saudi Aramco'nun değeri 2 trilyon doları aştı.

1

FED 2019'u Sessiz Kapattı

ABD Merkez Bankası, 2019'un sekizinci Federal Açık Komite toplantısında politika faizini değiştirmeyerek yüzde 1,5-1,75 aralığında sabit tuttu. ABD Başkanı Trump'ın baskılarına dayanamayan FED, 2019'da üç faiz indirimi yaptı.

1

Bütçe Trilyonu Aşıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda görüşülmeye başlanan 2020 yılı bütçesi, ülke tarihinde ilk kez 1 trilyon lirayı aşacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan onaylarsa, bütçe 1 Ocak 2020'de yürürlüğe girecek.