Money
2 Milyon Dolarlık Yemek

cover
Ce' La Vi

2 Milyon Dolarlık Yemek

Singapur'un en iyi restoranlarından Ce' La Vi, World of Diamonds işbirliğiyle dünyanın en pahalı yemeğini servis ediyor. Toplam 18 course'tan oluşan iki kişilik yemek yaklaşık 8 saat sürüyor ve konforun sınırını zorlayan olanaklarla toplam 2 milyon dolara mal oluyor.

Jane Seymour Berrak Mavi elmas yüzüğü de üreten World of Diamonds ve Ce' La Vi'nin ortak projesinde unutulmaz bir deneyim yaşayacak olan çifti, 1 güne sığdırılan hava, kara ve deniz seyahatleri ile modern Asya mutfağını temsil eden ve 18 course'tan oluşan muhteşem bir yemek bekliyor.

2 milyon dolar ödemeyi gözden çıkaran çifte yapılan sürprizler arasında Rolls Royce'la ulaşım, helikopterle Singapur turu, Marina Bay Sands Hotel'in teras süitinde konaklama, 10 bin gül, 18 course'tan uluşan 8 saatlik bir yemek, 44-55 yıllık şaraplar ve hanımefendiye hediye edilecek 2,08 karatlık Hayalperest Berrak Mavi isimli elmas yüzük de bulunuyor. Hayalperest Berrak Mavi'nin açık artırmalardaki fiyatı 1 milyon doları geçiyor.

default
Hayalperest Berrak Mavi

World of Diamonds Group Direktörü Karan Tilani, "Tüm dünya için elmas üreten bir mücevher grubu olarak Singapur'un yıldızı Ce'La Vi'nin de gökyüzünde bir elmas olduğunu düşünüyoruz. Şimdilik elimizde iki adet Hayalperest Berrak Mavi olduğu için, sadece iki çifte böyle bir organizasyon yapacağız" diyor.

Money

1

En İtibarlı Ülkeler 2019

ABD'de yayımlanan ekonomi dergisi Forbes ve danışmanlık şirketi Reputation Institute'un hazırladığı En İtibarlı Ülkeler 2019 listesinin zirvesinde İsveç yer alıyor. İsveç'i İsviçre ve Norveç izliyor. Türkiye 44'üncü sırada.

1

Çanlar Çin İçin Çalıyor

Çin ekonomisi, 2019'un üçüncü çeyreğinde yüzde 6 büyüdü. Bu oran, büyüme verilerinin açıklanmaya başladığı 1992 Mart ayından beri en düşük seviye. Uzmanlar ilk üç çeyrekte yaşanan düşüşün süreceğini söylüyor.

1

Kurda Ateşkes Sakinliği

26 Ağustos'taki flash crash'ten sonra 5,60'lara gerileyen dolar, 14 Ekim haftasına 5,90'larla başladı. Dolar ve euro'nun yükselmesinde etken, Türkiye'nin Suriye operasyonuna ilişkin ABD'nin Türkiye ekonomisini tehdit mesajları oldu.

2

Uber Yasaklandı

İnternet üzerinden özel ulaşım hizmeti veren Uber'e erişimin engellenmesi ve firmanın Türkiye'den men edilmesi talebiyle açılan davada karar çıktı. Uber Türkiye'de yasaklandı ve uygulamadan mobil erişim de etkilenecek.

1

Aramco Başlıyor

Dünyanın en büyük petrol ihracatçısı Suudi Arabistan'ın resmi petrol şirketi Saudi Aramco'nun halka arzı başlıyor. Aramco Başkanı Yassir al-Rumayyan, dünyanın en büyük halka arzının bu yıl Kasım ayında başlayacağını açıkladı.