Money
2 Milyon Dolarlık Yemek

cover
Ce' La Vi

2 Milyon Dolarlık Yemek

Singapur'un en iyi restoranlarından Ce' La Vi, World of Diamonds işbirliğiyle dünyanın en pahalı yemeğini servis ediyor. Toplam 18 course'tan oluşan iki kişilik yemek yaklaşık 8 saat sürüyor ve konforun sınırını zorlayan olanaklarla toplam 2 milyon dolara mal oluyor.

Jane Seymour Berrak Mavi elmas yüzüğü de üreten World of Diamonds ve Ce' La Vi'nin ortak projesinde unutulmaz bir deneyim yaşayacak olan çifti, 1 güne sığdırılan hava, kara ve deniz seyahatleri ile modern Asya mutfağını temsil eden ve 18 course'tan oluşan muhteşem bir yemek bekliyor.

2 milyon dolar ödemeyi gözden çıkaran çifte yapılan sürprizler arasında Rolls Royce'la ulaşım, helikopterle Singapur turu, Marina Bay Sands Hotel'in teras süitinde konaklama, 10 bin gül, 18 course'tan uluşan 8 saatlik bir yemek, 44-55 yıllık şaraplar ve hanımefendiye hediye edilecek 2,08 karatlık Hayalperest Berrak Mavi isimli elmas yüzük de bulunuyor. Hayalperest Berrak Mavi'nin açık artırmalardaki fiyatı 1 milyon doları geçiyor.

default
Hayalperest Berrak Mavi

World of Diamonds Group Direktörü Karan Tilani, "Tüm dünya için elmas üreten bir mücevher grubu olarak Singapur'un yıldızı Ce'La Vi'nin de gökyüzünde bir elmas olduğunu düşünüyoruz. Şimdilik elimizde iki adet Hayalperest Berrak Mavi olduğu için, sadece iki çifte böyle bir organizasyon yapacağız" diyor.

Money

0

Dünyanın En Büyüğü

2015'te Botsvana'da gün yüzüne çıkarılan ve 2017'de Graff tarafından 53 milyon dolara alınan dünyanın en büyük ikinci elması Lesedi la Rona'nın 18 aylık kesim süreci tamamlandı. O artık dünyanın en büyük kare kesim elması.

1

Kur ve Borsa Yükseliyor

2019'a dengeli başlayan dolar, yerel seçim sonuçlarının kesinleşmesi ile geriledi, ancak Merkez Bankası döviz rezervleri haberleri ile dalgalandı. Dolar 2018 Ekim'den beri ilk kez 5,89'u test etti. Borsa 100 bin sınırında.

2

Dolar Birikimine Fren

5 Nisan haftasında rekor seviyeye olan 109,25 milyar dolara ulaşan bireysel dolar mevduatları, 25 hafta yükselişten sonra üst üste ikinci kez geriledi. Kurdaki dalgalanma, dolar mevduatlarını 108,67 milyar dolara geriletti.

1

2019'un En Etkili İsimleri

ABD'de yayımlanan Time dergisi editörleri ve okurları yılın en etkili isimlerini seçti. Sanatçılar, kanaat önderleri, sporcular ve politikacıları içeren listede ABD Başkanı Donald Trump ve Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern de var.

2

Avare Nüfus Artıyor

Son işsizlik raporuna göre, Türkiye'de 15-19 yaş arasında 1 milyondan fazla kişi ne okuyor ne de çalışıyor. 15-24 yaş arasında oran yüzde 25'i geçiyor. Avare nüfusun kullanılamayan üretkenliğinin yıllık maliyeti ise 30 milyar dolar.