Money
2 Milyon Dolarlık Yemek

cover
Ce' La Vi

2 Milyon Dolarlık Yemek

Singapur'un en iyi restoranlarından Ce' La Vi, World of Diamonds işbirliğiyle dünyanın en pahalı yemeğini servis ediyor. Toplam 18 course'tan oluşan iki kişilik yemek yaklaşık 8 saat sürüyor ve konforun sınırını zorlayan olanaklarla toplam 2 milyon dolara mal oluyor.

Jane Seymour Berrak Mavi elmas yüzüğü de üreten World of Diamonds ve Ce' La Vi'nin ortak projesinde unutulmaz bir deneyim yaşayacak olan çifti, 1 güne sığdırılan hava, kara ve deniz seyahatleri ile modern Asya mutfağını temsil eden ve 18 course'tan oluşan muhteşem bir yemek bekliyor.

2 milyon dolar ödemeyi gözden çıkaran çifte yapılan sürprizler arasında Rolls Royce'la ulaşım, helikopterle Singapur turu, Marina Bay Sands Hotel'in teras süitinde konaklama, 10 bin gül, 18 course'tan uluşan 8 saatlik bir yemek, 44-55 yıllık şaraplar ve hanımefendiye hediye edilecek 2,08 karatlık Hayalperest Berrak Mavi isimli elmas yüzük de bulunuyor. Hayalperest Berrak Mavi'nin açık artırmalardaki fiyatı 1 milyon doları geçiyor.

default
Hayalperest Berrak Mavi

World of Diamonds Group Direktörü Karan Tilani, "Tüm dünya için elmas üreten bir mücevher grubu olarak Singapur'un yıldızı Ce'La Vi'nin de gökyüzünde bir elmas olduğunu düşünüyoruz. Şimdilik elimizde iki adet Hayalperest Berrak Mavi olduğu için, sadece iki çifte böyle bir organizasyon yapacağız" diyor.

Money

1

İran'a Yeni Yaptırımlar

ABD Başkanı Trump, İran'a yönelik yeni yaptırımlar içeren kararnameyi imzaladı. Hedefte dini lider Ayetullah Ali Hamaney var. Devrim Muhafızları Ordusu'ndan üst düzey isimler ve Dışişleri Bakanı Cevad Zarif de yaptırım listesinde.

1

Altın 6 Yılın Zirvesinde

ABD Merkez Bankası ve Avrupa Merkez Bankası'nın 2019'da faiz indirimi sinyali vermesi değerli maden altına yaradı. Altının ons fiyatı 1411,9 dolarla son 6 yılın zirvesine çıktı. Uzmanlar yükselişin devam edeceği görüşünde.

1

Piyasada Seçim Rahatlığı

İptal edilen İstanbul seçimleri ve S-400 gerilimiyle yükselen dolar, uzun zamandır beklediği 23 Haziran seçimden sonra düşüşe geçti. Lira, 24 Haziran haftasına yüzde 1,5 değerlenerek başladı. Borsa 94 binin üzerine çıktı.

2

İstanbul Seçimini Yaptı

31 Mart yerel seçimlerinden sonra iptal edilen ve 23 Haziran'da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini, Cumhuriyet Halk Partisi adayı Ekrem İmamoğlu kazandı. Aradaki 13 binlik fark 770 bine çıktı.

1

Bitcoin'den 2019 Rekoru

2017 sonunda 20 bin dolar değere ulaştıktan sonra 2018 boyunca değer kaybeden ve 3 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin, 23 Haziran'da 1 yıldır ilk kez 10 bin doları aştı. Bitcoin, 10 bin 730 dolarla 2019 rekorunu kırdı.