Money
2 Milyon Dolarlık Yemek

cover
Ce' La Vi

2 Milyon Dolarlık Yemek

Singapur'un en iyi restoranlarından Ce' La Vi, World of Diamonds işbirliğiyle dünyanın en pahalı yemeğini servis ediyor. Toplam 18 course'tan oluşan iki kişilik yemek yaklaşık 8 saat sürüyor ve konforun sınırını zorlayan olanaklarla toplam 2 milyon dolara mal oluyor.

Jane Seymour Berrak Mavi elmas yüzüğü de üreten World of Diamonds ve Ce' La Vi'nin ortak projesinde unutulmaz bir deneyim yaşayacak olan çifti, 1 güne sığdırılan hava, kara ve deniz seyahatleri ile modern Asya mutfağını temsil eden ve 18 course'tan oluşan muhteşem bir yemek bekliyor.

2 milyon dolar ödemeyi gözden çıkaran çifte yapılan sürprizler arasında Rolls Royce'la ulaşım, helikopterle Singapur turu, Marina Bay Sands Hotel'in teras süitinde konaklama, 10 bin gül, 18 course'tan uluşan 8 saatlik bir yemek, 44-55 yıllık şaraplar ve hanımefendiye hediye edilecek 2,08 karatlık Hayalperest Berrak Mavi isimli elmas yüzük de bulunuyor. Hayalperest Berrak Mavi'nin açık artırmalardaki fiyatı 1 milyon doları geçiyor.

default
Hayalperest Berrak Mavi

World of Diamonds Group Direktörü Karan Tilani, "Tüm dünya için elmas üreten bir mücevher grubu olarak Singapur'un yıldızı Ce'La Vi'nin de gökyüzünde bir elmas olduğunu düşünüyoruz. Şimdilik elimizde iki adet Hayalperest Berrak Mavi olduğu için, sadece iki çifte böyle bir organizasyon yapacağız" diyor.

Money

1

Salgın Kabusa Dönüştü

Dev firmalardan küçük işletmelere binlerce şirketi etkileyen salgın, ABD için kabusa dönüştü. Büyük Bunalım'dan daha kötü günler yaşayan ülkede pandemi döneminde işsizlik maaşı başvuruları 62 milyona ulaştı.

1

Piyasa İndirimle Rahatladı

BIST 100 Endeksi, 21 Eylül haftasına bin 100 puandan başladı. Uzmanlara göre, bin 100 puan direnç noktası. Jeopolitik gelişmeler ve Türkiye'nin kredi notunun düşürülmesi nedeniyle dolar ve euro rekor seviyelerde.

1

Merkez'den Faiz Adımı

Merkez Bankası, 2020'nin dokuzuncu Para Politikası Kurulu toplantısında 1 hafta vadeli repo faizini yüzde 10,25'e çıkardı. 2018 Eylül'den beri ilk kez faiz artıran banka üst üste 9 ay indirime Haziran'da son vermişti.

1

İlk Kurtulan Çin

Çin, dünyayı koronavirüs salgını sonrasında büyümeye dönen ilk büyük ekonomi oldu. Çin ekonomisi, ikinci çeyrekte 2019'un aynı dönemine göre yüzde 3,2 büyüdü. Bu, 2020 ilk çeyreğe göre yüzde 11,5 büyüme anlamına geliyor.

1

Sert Devalüasyon Uyarısı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin kredi notunu düşürmesinin ardından bu kez de ekonomi için bir rapor yayınladı: Ödemeler dengesi krizi ve ona bağlı dövizde sert düzeltme riski artıyor.