Money
2 Milyon Dolarlık Yemek

cover
Ce' La Vi

2 Milyon Dolarlık Yemek

Singapur'un en iyi restoranlarından Ce' La Vi, World of Diamonds işbirliğiyle dünyanın en pahalı yemeğini servis ediyor. Toplam 18 course'tan oluşan iki kişilik yemek yaklaşık 8 saat sürüyor ve konforun sınırını zorlayan olanaklarla toplam 2 milyon dolara mal oluyor.

Jane Seymour Berrak Mavi elmas yüzüğü de üreten World of Diamonds ve Ce' La Vi'nin ortak projesinde unutulmaz bir deneyim yaşayacak olan çifti, 1 güne sığdırılan hava, kara ve deniz seyahatleri ile modern Asya mutfağını temsil eden ve 18 course'tan oluşan muhteşem bir yemek bekliyor.

2 milyon dolar ödemeyi gözden çıkaran çifte yapılan sürprizler arasında Rolls Royce'la ulaşım, helikopterle Singapur turu, Marina Bay Sands Hotel'in teras süitinde konaklama, 10 bin gül, 18 course'tan uluşan 8 saatlik bir yemek, 44-55 yıllık şaraplar ve hanımefendiye hediye edilecek 2,08 karatlık Hayalperest Berrak Mavi isimli elmas yüzük de bulunuyor. Hayalperest Berrak Mavi'nin açık artırmalardaki fiyatı 1 milyon doları geçiyor.

default
Hayalperest Berrak Mavi

World of Diamonds Group Direktörü Karan Tilani, "Tüm dünya için elmas üreten bir mücevher grubu olarak Singapur'un yıldızı Ce'La Vi'nin de gökyüzünde bir elmas olduğunu düşünüyoruz. Şimdilik elimizde iki adet Hayalperest Berrak Mavi olduğu için, sadece iki çifte böyle bir organizasyon yapacağız" diyor.

Money

1

Altın Rekor

Yatırımcıların güvenli limanı altının gramı, koronavirüs salgını nedeniyle 16 Mart haftasında 306 liraya kadar gerilemesine karşın, 24 Mart'ta 342,55 liraya çıkarak rekor kırdı. Altın, 2019 genelinde yatırımcılara yüzde 34 kazandırmıştı.

1

Piyasada Virüs Etkisi

Virüs salgını dünyayı kasıp kavururken, satış dalgası sonrası Borsa İstanbul toparlandı. BIST 100 Endeksi, 30 Mart haftasına 88 bin 125 puanla girdi. Dolar 6,52, euro 7,23. Petrol fiyatlarında ise 2003'ten beri bir ilk yaşanıyor.

1

Virüs İşsizlikle Vurdu

Dünyayı saran koronavirüs salgınında en çok vaka tespit edilen ülke ABD. Ülkede işsizlik yardımına başvuranların sayısı rekor sayıya ulaştı. Sadece 30 Mart haftasında 6,6 milyon kişi işsizlik yardımına başvurdu.

1

Salgın Enflasyonu Etkilemedi

Türkiye'de fiyatlar, salgın ayı olan 2020 Mart'ta bir önceki aya göre yüzde 0,57 arttı ve yıllık yüzde 11,86'ya geriledi. 2018 Ekim'de yüzde 25,24'e çıkan ve 2019 Eylül'de tek haneye inen enflasyon, 2019'da yüzde 11,84 olmuştu.

1

AB'den Dev Kriz Bütçesi

Avrupa Birliği ülkelerin oluşturduğu Avrupa Komisyonu, dünyayı saran koronavirüsten en çok etkilenen üye ülkelere, destek paketleri ve ücret indirimlerini tamamlamak üzere 100'er milyar euro vereceğini açıkladı.