Money
2 Milyon Dolarlık Yemek

cover
Ce' La Vi

2 Milyon Dolarlık Yemek

Singapur'un en iyi restoranlarından Ce' La Vi, World of Diamonds işbirliğiyle dünyanın en pahalı yemeğini servis ediyor. Toplam 18 course'tan oluşan iki kişilik yemek yaklaşık 8 saat sürüyor ve konforun sınırını zorlayan olanaklarla toplam 2 milyon dolara mal oluyor.

Jane Seymour Berrak Mavi elmas yüzüğü de üreten World of Diamonds ve Ce' La Vi'nin ortak projesinde unutulmaz bir deneyim yaşayacak olan çifti, 1 güne sığdırılan hava, kara ve deniz seyahatleri ile modern Asya mutfağını temsil eden ve 18 course'tan oluşan muhteşem bir yemek bekliyor.

2 milyon dolar ödemeyi gözden çıkaran çifte yapılan sürprizler arasında Rolls Royce'la ulaşım, helikopterle Singapur turu, Marina Bay Sands Hotel'in teras süitinde konaklama, 10 bin gül, 18 course'tan uluşan 8 saatlik bir yemek, 44-55 yıllık şaraplar ve hanımefendiye hediye edilecek 2,08 karatlık Hayalperest Berrak Mavi isimli elmas yüzük de bulunuyor. Hayalperest Berrak Mavi'nin açık artırmalardaki fiyatı 1 milyon doları geçiyor.

default
Hayalperest Berrak Mavi

World of Diamonds Group Direktörü Karan Tilani, "Tüm dünya için elmas üreten bir mücevher grubu olarak Singapur'un yıldızı Ce'La Vi'nin de gökyüzünde bir elmas olduğunu düşünüyoruz. Şimdilik elimizde iki adet Hayalperest Berrak Mavi olduğu için, sadece iki çifte böyle bir organizasyon yapacağız" diyor.

Money

1

Musk Arayı Açıyor

Forbes tarafından hazırlanan dünyanın en zenginleri listesinde birinci sıra üç ayda dördüncü kez değişti. Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk, yeniden zirvede ve arayı açıyor. Jeff Bezos takipte.

2

Tesla Uçuşa Geçti

Elektrikli otomobillerde devrim yaratan Tesla, 2021 üçüncü çeyrekte 1,6 milyar dolar kar elde etti. Şirketin geliri kendi rekorunu kırarak 13,8 milyar dolara ulaştı. Tesla, gelirlerini üst üste üçüncü çeyrekte artırdı.

1

Piyasa Faiz Kıskacında

2021'i 1477 puanla açan borsa, son iki aydır 1400 puan bandında. Merkez Bankası'nın ikinci faiz indirimi sonrası dolar, euro ve sterlin rekorlar kırıyor. Altın rekorunu geliştirdi, petrol son üç yılın zirvesinde...

1

ABD Kabustan Uyanıyor

ABD'de dev firmalardan küçük işletmelere binlerce şirketi etkileyen salgının etkileri azalıyor. Büyük Bunalım'dan daha kötü günler yaşayan ülkede, haftalık işsizlik başvuruları 290 binle son 19 ayın en düşük seviyesinde.

1

Merkez'den Bir İndirim Daha

Merkez Bankası, 2021'in onuncu Para Politikası Kurulu toplantısında 1 hafta vadeli repo faizini iki puan indirimle yüzde 16'ya çekti. Merkez, yeni başkan Şahap Kavcıoğlu döneminde toplam üç puan faiz indirimine gitti.