Money
2 Milyon Dolarlık Yemek

cover
Ce' La Vi

2 Milyon Dolarlık Yemek

Singapur'un en iyi restoranlarından Ce' La Vi, World of Diamonds işbirliğiyle dünyanın en pahalı yemeğini servis ediyor. Toplam 18 course'tan oluşan iki kişilik yemek yaklaşık 8 saat sürüyor ve konforun sınırını zorlayan olanaklarla toplam 2 milyon dolara mal oluyor.

Jane Seymour Berrak Mavi elmas yüzüğü de üreten World of Diamonds ve Ce' La Vi'nin ortak projesinde unutulmaz bir deneyim yaşayacak olan çifti, 1 güne sığdırılan hava, kara ve deniz seyahatleri ile modern Asya mutfağını temsil eden ve 18 course'tan oluşan muhteşem bir yemek bekliyor.

2 milyon dolar ödemeyi gözden çıkaran çifte yapılan sürprizler arasında Rolls Royce'la ulaşım, helikopterle Singapur turu, Marina Bay Sands Hotel'in teras süitinde konaklama, 10 bin gül, 18 course'tan uluşan 8 saatlik bir yemek, 44-55 yıllık şaraplar ve hanımefendiye hediye edilecek 2,08 karatlık Hayalperest Berrak Mavi isimli elmas yüzük de bulunuyor. Hayalperest Berrak Mavi'nin açık artırmalardaki fiyatı 1 milyon doları geçiyor.

default
Hayalperest Berrak Mavi

World of Diamonds Group Direktörü Karan Tilani, "Tüm dünya için elmas üreten bir mücevher grubu olarak Singapur'un yıldızı Ce'La Vi'nin de gökyüzünde bir elmas olduğunu düşünüyoruz. Şimdilik elimizde iki adet Hayalperest Berrak Mavi olduğu için, sadece iki çifte böyle bir organizasyon yapacağız" diyor.

Money

1

Döviz Rekor Kırdı

2020'de neredeyse her hafta yeni bir rekor kıran döviz yatırımları, 2021'e de rekor kırarak başladı. Dövize olan ilginin artması, 2021 başında döviz yatırımlarının 235,8 milyar dolara çıkmasını sağladı.

1

ABD Kabusu Yaşıyor

Dev firmalardan küçük işletmelere binlerce şirketi etkileyen salgın, ABD için kabusa dönüştü. Büyük Bunalım'dan daha kötü günler yaşayan ülkede pandemi döneminde işsizlik maaşı başvuruları 73 milyona ulaştı.

1

Konutta 2020 Rekoru

Türkiye genelinde konut satışları 2020 yılında yeni bir rekora imza attı. Geçtiğimiz yıl toplam 1,5 milyon konut satıldı. Rekora en büyük katkıyı, kamu bankalarınca yıl başında başlatılan düşük faizli krediler sağladı.

1

Piyasada Dalgalı Seyir

BIST 100, yeni yıla bin 477 puanlık rekorla girdi ve rekorunu bin 557 puana taşıdı. 2021'e 7,20'lerde giren dolar ve 9 lira seviyesine başlayan euro dakgalı seyirde. Altın 2020'de yüzde 56 kazandırdı. Petrol bir yılın zirvesinde.

2

Azil Süreci Başladı

ABD Temsilciler Meclisi'nde yapılan oylamada, Başkan Donald Trump'ın görevden azledilmesi yönündeki tasarı kabul edildi. Trump, hakkında ikinci kez azil kararı verilen ilk ABD Başkanı oldu.