Money
2 Milyon Dolarlık Yemek

cover
Ce' La Vi

2 Milyon Dolarlık Yemek

Singapur'un en iyi restoranlarından Ce' La Vi, World of Diamonds işbirliğiyle dünyanın en pahalı yemeğini servis ediyor. Toplam 18 course'tan oluşan iki kişilik yemek yaklaşık 8 saat sürüyor ve konforun sınırını zorlayan olanaklarla toplam 2 milyon dolara mal oluyor.

Jane Seymour Berrak Mavi elmas yüzüğü de üreten World of Diamonds ve Ce' La Vi'nin ortak projesinde unutulmaz bir deneyim yaşayacak olan çifti, 1 güne sığdırılan hava, kara ve deniz seyahatleri ile modern Asya mutfağını temsil eden ve 18 course'tan oluşan muhteşem bir yemek bekliyor.

2 milyon dolar ödemeyi gözden çıkaran çifte yapılan sürprizler arasında Rolls Royce'la ulaşım, helikopterle Singapur turu, Marina Bay Sands Hotel'in teras süitinde konaklama, 10 bin gül, 18 course'tan uluşan 8 saatlik bir yemek, 44-55 yıllık şaraplar ve hanımefendiye hediye edilecek 2,08 karatlık Hayalperest Berrak Mavi isimli elmas yüzük de bulunuyor. Hayalperest Berrak Mavi'nin açık artırmalardaki fiyatı 1 milyon doları geçiyor.

default
Hayalperest Berrak Mavi

World of Diamonds Group Direktörü Karan Tilani, "Tüm dünya için elmas üreten bir mücevher grubu olarak Singapur'un yıldızı Ce'La Vi'nin de gökyüzünde bir elmas olduğunu düşünüyoruz. Şimdilik elimizde iki adet Hayalperest Berrak Mavi olduğu için, sadece iki çifte böyle bir organizasyon yapacağız" diyor.

Money

1

1,2 Trilyon Dolarlık Göç

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılık sürecinin tamamlanmasıyla, bir zamanların finans başkenti Londra'daki şirketler de Avrupa'ya taşınmaya başladı. İlk üç ayda 450 firma 1,2 trilyon doları AB ülkelerine taşıdı.

1

Piyasada Stabil Hava

2021'i 1477 puanla açan borsa, 1589 puanla rekor kırdıktan sonra yeni haftaya 1408 puanla başladı. Dolar, euro ve sterlin, tarihi zirvelerinden döndü. Altın yeniden çıkışa geçerken, petrol yeniden inişte.

1

Borsalar Rekor Tazeledi

ABD borsaları, iyi gelen ekonomik veriler ve artan ekonomik toparlanmanın etkisiyle haftaya pozitif seyirle başladı ve hafta bitene dek rekorlarını tazeledi. Dow Jones ve S&P 500 endeksleri kapanışta yeni rekorlar kırdı.

3

Kripto Para Yasağı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, kripto varlıkların ödemelerde doğrudan ve dolaylı kullanılmasını yasakladı. Kripto varlıkların ödemelerde doğrudan veya dolaylı şekilde kullanılmasına yönelik hizmet de sunulamayacak.

1

Merkez Faize Dokunmadı

Merkez Bankası, 2021'in dördüncü Para Politikası Kurulu toplantısında 1 hafta vadeli repo faizini değiştirmeyerek yüzde 19'da sabit tuttu. Yerli ve yabancı uzmanların beklentisi de faizin sabit tutulması yönündeydi.