Money
2 Milyon Dolarlık Yemek

cover
Ce' La Vi

2 Milyon Dolarlık Yemek

Singapur'un en iyi restoranlarından Ce' La Vi, World of Diamonds işbirliğiyle dünyanın en pahalı yemeğini servis ediyor. Toplam 18 course'tan oluşan iki kişilik yemek yaklaşık 8 saat sürüyor ve konforun sınırını zorlayan olanaklarla toplam 2 milyon dolara mal oluyor.

Jane Seymour Berrak Mavi elmas yüzüğü de üreten World of Diamonds ve Ce' La Vi'nin ortak projesinde unutulmaz bir deneyim yaşayacak olan çifti, 1 güne sığdırılan hava, kara ve deniz seyahatleri ile modern Asya mutfağını temsil eden ve 18 course'tan oluşan muhteşem bir yemek bekliyor.

2 milyon dolar ödemeyi gözden çıkaran çifte yapılan sürprizler arasında Rolls Royce'la ulaşım, helikopterle Singapur turu, Marina Bay Sands Hotel'in teras süitinde konaklama, 10 bin gül, 18 course'tan uluşan 8 saatlik bir yemek, 44-55 yıllık şaraplar ve hanımefendiye hediye edilecek 2,08 karatlık Hayalperest Berrak Mavi isimli elmas yüzük de bulunuyor. Hayalperest Berrak Mavi'nin açık artırmalardaki fiyatı 1 milyon doları geçiyor.

default
Hayalperest Berrak Mavi

World of Diamonds Group Direktörü Karan Tilani, "Tüm dünya için elmas üreten bir mücevher grubu olarak Singapur'un yıldızı Ce'La Vi'nin de gökyüzünde bir elmas olduğunu düşünüyoruz. Şimdilik elimizde iki adet Hayalperest Berrak Mavi olduğu için, sadece iki çifte böyle bir organizasyon yapacağız" diyor.

Money

1

Milyonerlerin Farkı

ABD'de yaşayan 600'den fazla dolar milyonerinin günlük alışkanlıklarını araştıran pazarlamacı Sarah Stanley Fallaw, ortalama insanla aralarında beş temel fark buldu. İşte milyonerleri ayrıştıran ortak özellikleri...

2

Derin Kriz Uyarısı

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan, kısmi iyileşmeye rağmen ekonomide kırılganlığın sürdüğünü söyledi ve "Reel sektörün finansman sorunu çözülmezse sorun bankacılık ve finansa sıçrar. Derin sorunlar böyle başlar" dedi.

1

Cari Fazla Şampiyonu

Alman Ekonomi Araştırma Enstitüsü'nün verilerine göre, 2018 yılında en yüksek ödemeler dengesi fazlası veren ülke Almanya oldu. Art arda üçüncü kez liderliği elde eden Almanya'yı Japonya ve Rusya takip ediyor.

1

Kurda Yatay Seyir

Ticaret savaşı geriliminin azalması ve ekonomik göstergelerdeki iyileşmeyle 2018'e değerlenerek başlayan lira, 18 Şubat haftasında yatay seyirde. 2019'a hızlı giren ve 31 Ocak'ta 105 bin puanı aşan borsa ise 2 haftadır 100 bin puan üzerinde.

1

Dünyanın En İyi 10 CEO'su

Brand Finance, 2019'dan Dünyanın En Değerli 500 Markası'ndan sonra 2019'un En İyi CEO'larını da açıkladı. İlk sırada, en değerli markalar listesinin zirvesinde oturan Amazon'un kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos var.