Money
2 Milyon Dolarlık Yemek

cover
Ce' La Vi

2 Milyon Dolarlık Yemek

Singapur'un en iyi restoranlarından Ce' La Vi, World of Diamonds işbirliğiyle dünyanın en pahalı yemeğini servis ediyor. Toplam 18 course'tan oluşan iki kişilik yemek yaklaşık 8 saat sürüyor ve konforun sınırını zorlayan olanaklarla toplam 2 milyon dolara mal oluyor.

Jane Seymour Berrak Mavi elmas yüzüğü de üreten World of Diamonds ve Ce' La Vi'nin ortak projesinde unutulmaz bir deneyim yaşayacak olan çifti, 1 güne sığdırılan hava, kara ve deniz seyahatleri ile modern Asya mutfağını temsil eden ve 18 course'tan oluşan muhteşem bir yemek bekliyor.

2 milyon dolar ödemeyi gözden çıkaran çifte yapılan sürprizler arasında Rolls Royce'la ulaşım, helikopterle Singapur turu, Marina Bay Sands Hotel'in teras süitinde konaklama, 10 bin gül, 18 course'tan uluşan 8 saatlik bir yemek, 44-55 yıllık şaraplar ve hanımefendiye hediye edilecek 2,08 karatlık Hayalperest Berrak Mavi isimli elmas yüzük de bulunuyor. Hayalperest Berrak Mavi'nin açık artırmalardaki fiyatı 1 milyon doları geçiyor.

default
Hayalperest Berrak Mavi

World of Diamonds Group Direktörü Karan Tilani, "Tüm dünya için elmas üreten bir mücevher grubu olarak Singapur'un yıldızı Ce'La Vi'nin de gökyüzünde bir elmas olduğunu düşünüyoruz. Şimdilik elimizde iki adet Hayalperest Berrak Mavi olduğu için, sadece iki çifte böyle bir organizasyon yapacağız" diyor.

Money

1

FED Yine Pas Geçti

ABD Merkez Bankası, salgın nedeniyle 2020 Mart'taki iki acil indirimden sonra on birinci toplantısında da faizi yüzde 0-0,25'te sabit tuttu. Analistler FED'den 2023 yılına kadar en az iki faiz artırımı bekliyor.

1

Büyüme Tahmini Küçüldü

Uluslararası Para Fonu, 2021'e ilişkin küresel ekonomik büyüme tahminini değiştirmedi, ancak gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler arasında ayrışmaya dikkat çekti. Türkiye'nin 2021 büyüme öngörüsü ise aşağı çekildi

1

Tesla Uçuşta

Elektrikli otomobillerde devrim yaratan Tesla, 2021 ikinci çeyrekte 1,1 milyar dolar net kara ulaştı. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde net karı 104 milyon dolar olan şirket, ilk kez bir çeyrekte 1 milyar doları aştı.

1

En Kırılgan Ekonomiler 2021

Hollanda merkezli Rabobank, gelişmiş ülkelerde artan enflasyon beklentileri karşısında en kırılgan ekonomileri mercek altına aldı. Türkiye küresel olarak yükselen 18 ekonomi arasında en kırılgan beşinci ülke.

1

Piyasada Stresli Hafta

2021'i 1477 puanla açan borsa, Mart'ta 1589 puanla rekor kırdıktan sonra bayram sonrasını 1356 puanla açtı. Dolar, euro ve sterlin zirve seviyelerine yakın. Altın çıkışa ara verdi, petrol ise 2,5 yılın zirvesinde.