Money
2 Milyon Dolarlık Yemek

cover
Ce' La Vi

2 Milyon Dolarlık Yemek

Singapur'un en iyi restoranlarından Ce' La Vi, World of Diamonds işbirliğiyle dünyanın en pahalı yemeğini servis ediyor. Toplam 18 course'tan oluşan iki kişilik yemek yaklaşık 8 saat sürüyor ve konforun sınırını zorlayan olanaklarla toplam 2 milyon dolara mal oluyor.

Jane Seymour Berrak Mavi elmas yüzüğü de üreten World of Diamonds ve Ce' La Vi'nin ortak projesinde unutulmaz bir deneyim yaşayacak olan çifti, 1 güne sığdırılan hava, kara ve deniz seyahatleri ile modern Asya mutfağını temsil eden ve 18 course'tan oluşan muhteşem bir yemek bekliyor.

2 milyon dolar ödemeyi gözden çıkaran çifte yapılan sürprizler arasında Rolls Royce'la ulaşım, helikopterle Singapur turu, Marina Bay Sands Hotel'in teras süitinde konaklama, 10 bin gül, 18 course'tan uluşan 8 saatlik bir yemek, 44-55 yıllık şaraplar ve hanımefendiye hediye edilecek 2,08 karatlık Hayalperest Berrak Mavi isimli elmas yüzük de bulunuyor. Hayalperest Berrak Mavi'nin açık artırmalardaki fiyatı 1 milyon doları geçiyor.

default
Hayalperest Berrak Mavi

World of Diamonds Group Direktörü Karan Tilani, "Tüm dünya için elmas üreten bir mücevher grubu olarak Singapur'un yıldızı Ce'La Vi'nin de gökyüzünde bir elmas olduğunu düşünüyoruz. Şimdilik elimizde iki adet Hayalperest Berrak Mavi olduğu için, sadece iki çifte böyle bir organizasyon yapacağız" diyor.

Money

1

2020'nin En Zenginleri

Fransız moda devi Moet Hennessy Louis Vuitton SE ya da daha çok bilinen adıyla Louis Vuitton'un sahibi Bernard Arnaud, 2020'de dünyanın en zenginleri listesinin zirvesine oturdu. Arnaud'nun serveti 117 milyar dolara ulaştı.

1

Eşitsizlikte Rekor Seviye

İngiliz yardım kuruluşu Oxfam'ın raporuna göre, en zengin 2 bin 153 kişinin serveti 4,6 milyar kişinin toplam servetinden fazla. Düşük ücretli veya maaşsız çalışan kadınların ekonomiye katkısı ise teknoloji sektörünün üç katı.

1

Borsa Yüksek Viteste

Borsa İstanbul'da geçtiğimiz haftalarda üst üste rekorlar kıran BIST 100 Endeksi, 20 Ocak haftasına da rekorla başladı. Borsa 122 bin 910 puanla tarihinin en yüksek puanına ulaştı. Dolar ve euro da haftaya yükselişle girdi.

2

Alphabet de Dalya Dedi

ABD'li teknoloji şirketi Google'ın çatı şirketi Alphabet, 16 Ocak 2020'de ilk kez 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaştı. Alphabet böylece Apple, Amazon ve Microsoft'tan sonra bu değere ulaşan dördüncü ABD'li şirket oldu.

1

Azil Süreci Resmen Başladı

ABD Başkanı Trump'ın azledilmesiyle ilgili Senato'daki yargılama süreci, savcılık görevini üstlenecek Temsilciler Meclisi'nin azil maddelerini resmi olarak sunmasıyla başladı. Azil için üçte iki çoğunluk gerekiyor.